3 důvody proč si oblíbit topinambur!

Topinambur - superpotravina podporující vitalitu a imunitu 

 Nejúčinnější látkou, která stojí za stále se zvyšující oblibou topinamburu, je bez pochyby inulin, podporující trávení a fungující jako účinné přírodní probiotikum. Jde o dietní vlákninu, chránící střeva před zánětlivými a nádorovými onemocněními, která navíc v tlustém střevě podporuje tvorbu zdraví prospěšných baktérií, zlepšujících trávení a zvyšujících přirozenou obranyschopnost lidského těla.

 Inulin navíc disponuje úžasnou antioxidační a detoxikační schopností - pohlcuje volné radikály, odpadní a toxické látky, které se v našem organismu hromadí vlivem nezdravého životního prostředí a nekvalitní stravy. Tyto látky pak z těla odvádí ven.

Využijte schopností topinamburu ochránit vás před nemocemi, stresem a vlivy nezdravého prostředí.

 

Hlízy topinambur v pytlíčku.


Topinambur vám pomůže zhubnout bez pocitu hladu

Chutné a výborně stravitelné hlízy topinamburu jsou díky vysokému obsahu vlákniny a nízké energetické hodnotě ideální potravinou při redukční dietě. Bobtnající vláknina vyplní váš žaludek a dá vám pocit sytosti, takže nebudete mít potřebu se přejídat.

Topinambur je však vhodný i pro nejmenší děti a seniory, kterým dodá potřebné výživné látky. Díky vysokému obsahu vitaminů a stopových prvků jej ocení i lidé v rekonvalescenci, oslabení po úrazech či prodělaných nemocech.

 Zhubněte efektivně a bez pocitu hladu - s topinamburem budou kila mizet jako zázrakem.

 

Hlízy a květy topinambur v misce na zahradě.

Topinamburu se nemusí obávat ani diabetici a celiatici

Vysoký obsah inulinu ocení také lidé trpící diabetem. Inulin obsažený v topinamburu totiž dokáže velice efektivně snižovat glykemický index potravin a hladinu cukru v krvi, aniž by přitom zvyšoval nároky na produkci inzulinu.

 

Ani celiatici a lidé, kteří nesnáší lepek, se nemusejí topinamburu bát, ba právě naopak. Tato chutná a zdravá hlíza

neobsahuje gluten ani škrob a je velice přátelská k trávicímu systému. 

Udělejte něco pro své zdraví a zařaďte topinambur do svého pravidelného jídelníčku!