3 důvody proč si oblíbit topinambur!

Topinambur podpoří imunitu a vitalitu organismu
 
Nejvzácnějším pokladem, který topinambur ukrývá je nepochybně inulin, který působí jako účinné přírodní probiotikum a napomáhá trávení. Tato nerozpustná dietní vláknina nejen že chrání střeva před zánětlivými a nádorovými nemocemi, ale v tlustém střevě přispívá taktéž k pomnožení přátelských baktérií, čím se zvyšuje přirozená obranyschopnost organismu, která úzce souvisí právě s příznivým mikrobiálním osídlením střeva. Inulin navíc působí jako přírodní antioxidant, má přirozené detoxikační účinky a chrání tělo před volnými radikály tím, že na sebe nabaluje odpadové a toxické látky, které se dostávají do organismu stravou, či vlivem životního prostředí a následně je odvádí z těla ven.

Dopřejte si extra porci živin ukrytých v unikátním topinamburu, cíťte se skvělé a buďte fit!

Sušený topinambur a mouka


Topinambur zasytí a je ideálním pomocníkem při redukci hmotnosti

Hlízy topinamburu jsou perfektní dietní potravinou a svojí nízkou energetickou hodnotou a zvýšeným pocitem plnosti po jídle jsou nenahraditelné pro obohacení jídelničku při redukčních dietách. Lehké dietní pochoutky z topinamburu jsou však výborné i pro děti, a to už od prvních příkrmů. Do svého denního menu by je měli zařadit i senioři, či lidi v rekonvalescenci po překonaných nemocech, ale mimořádně užitečné jsou i jako pravidelná dietní složka výživy k aktivizaci přetaženého organismu.

Nabijte se energii a přesvědčte se, že zdraví opravdu chutná!

Čaj vhodný pro diabetiky

 
Na topinamburu si mohou bez obav pochutnat i diabetici a celiatici

Inulin obsažený v topinamburu má množství blahodárných účinků na naše zdraví. Pozitivním metabolickým efektem inulinu je pro cukrovkáře hlavně skutečnost, že nezvyšuje nároky na sekreci inzulinu, ale snižuje hladinu cukru v krvi a glykemický index potravin, čím napomáhá podpůrné léčbě cukrovky.

Topinambur však představuje dokonalý chuťový zážitek i pro celiatiky a pro lidi trpící intolerancí na lepek, protože je přirozeně gluten-free, neobsahuje škroby a teda nezatěžuje trávení. Váš organismus se vám odvděčí, tak hurá do kuchyně!

Topinamburový krém

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Koupit výrobky z topinamburu